fbpx

Çevre Güvenlik Sistemleri

Muhafaza edilmesi gereken dış mekânları kapsayan, diğer elektronik sistemlerle birlikte çalışan bir sistemdir. Özellikle askeri ve enerji tesisleri gibi alanlarda kullanılan bu sistem, izinsiz girişlere bir önlem niteliğindedir. Diğer birçok sistemle birlikte çalışarak entegre olur. Bu durum meydana gelebilecek diğer olumsuzlukları ortadan kaldırmada son derecede etkilidir. Elektronik çevre güvenlik sistemleri, istenen bölgeye uzaktan erişim imkânı vererek yüksek güvenlik sağlar. İzinsiz gerçekleştirilen girişler en uzak bölgelerden dahi görüntülenebilir ve derhal müdahale sağlanabilir.
Çevre Güvenlik Sistemleri Nelerdir?
Çevre güvenlik sistemleri, bu teknolojinin birden çok alanda kullanılma imkânı sağlar. İstenen tüm bölgelerde kullanılmasının yanı sıra başlıca kullanım alanları şunlardır:
· Müstakil araziler · Çim · Sahalar · Fabrikalar · Depolar · Askeri tesisler · Enerji santralleri
· Havaalanları · Çitler
Çevre Güvenlik Çit Sistemleri
Bu sistem, dışarıda oluşabilecek tüm bölge ihlallerine karşı bir koruma sistemidir. Çit güvenlik sistemi çoğunlukla duvarlarda, elektrikle korunan ve metal çitlerde kullanılır. Çitlerde meydana gelebilecek her türlü izinsiz girişte, diğer sistemlerle entegre olarak sorun tespit edilir. Çite yapılan darbeler, keserek içeri girme girişimleri engellenir. Bölge işlemci ünitesindeki tüm sensörler meydana gelen sorunu inceleyerek analiz edebilir. Herhangi bir yanlış alarma imkân vermemek açısından diğer sistemlerle iletişime girerek kıyaslama yapılır. Yapılan bu kıyaslama da hata payına yer bırakmaz. Hassas alarm eşiği sayesinde çevresel etkilerden (rüzgar, yağmur vs) oluşacak yanlış alarmları engeller. İki parça şeklinde kurulan bu sistem 50 adet sensörün bağlanması ile aktif hale gelir. Belirlenmiş çalışma ısısı -40 ve +70 derece olmaktadır. Tüm bilgiler tek bir sisteme iletilerek tek yerden yönetilir.

Çevre Güvenlik Çit Sisteminin Avantajları
· Sensör algılayıcısı bulunur.
· Geniş bir tespit alanı vardır.
· Tüm bilgiler elektronik kartında kaydedilip, depolanır.
· Çevre koşullarına uyum sağlayarak yanlış alarmların önüne geçer.
· Gelişmiş teknolojisi sayesinde emniyetlidir.
· Çitlerde oluşabilecek herhangi bir sarsıntıyı dahi tespit etmektedir.
Çevre Güvenlik Sistemleri Fiyatları
Kaliteli hizmet ve yüksek güvenlik sunan bu sistem, kurulması istenen yere göre fiyatta bazı değişimler gösterebilir.
Yazı Boyutu
Renk Ayarı