fbpx
Özellikleri ve avantajları itibari ile IP kamera sistemleri üstün özelliklere sahiptir. Üstün özellikleri ve kullandığı yenilikçi teknolojiler nedeni ile günümüzde çok daha fazla tercih edilmektedir.

IP Kamera Nedir?
IP kameralar, üzerlerinde yer alan sensörler yardımı ile görüntüleri yakalar. Yakaladığı bu görüntüleri ise dijital veriye çevirir. Bu verileri ağ yardımıyla daha önceden yetkilendirilmiş olan kullanıcılara iletir. İletim sağlarken ise herhangi bir kayıt cihazına ihtiyaç duymaz.
IP Kameralar Nasıl Çalışır
IP kameralar, yakaladığı görüntüyü kullanıcıya anlık olarak iletme mantığı ile çalışır. IP kamerada yer alan lens ve sensörlerde oluşan görüntülerin elektrik sinyallerine çevrilir. Bu elektrik sinyalleri, IP kameraların içinde dâhili olarak bulunan işlemcilere iletir. İşlemciler kendilerine analog biçimde gelen bu elektrik sinyallerini dijital sinyallere dönüştürür. Bu dijital sinyaller, kayıt altına alınabilmektedir. IP kameraya dâhili ya da harici olarak bağlı bulunan ağ, dosya sunucu, ağ sunucu üzerinden yayınlanabilir.

IP Kamera Sistemlerinin Özellikler
· Herhangi bir kayıt cihazına ihtiyaç duymadan görüntü aktarımı sağlayabilir
· İnternet ve ağ üzerinden tam zamanlı erişim sağlayabilir
· Kablolu ya da kablosuz olarak kullanılabilir
· Anlık olarak görüntü aktarımı sağlar
· Hareket algılama ve programlanabilir bir yapıya sahiptir.

IP kameralar programlanma özelliğine sahiptir. Görüntü kaliteleri yüksektir. Bilgisayara ihtiyaç duymadan çalışabilir. Bakım maliyetleri düşüktür ve basit bir ara yüz sunar. Bu özellikler de IP kameraların daha fazla tercih edilme nedenleri arasındadır.