fbpx

IP Santral – Telefon Sistemleri

Çağrı merkezleri telefon sistemleri, gelişen teknolojiyle isteklerin değişmesiyle ortaya çıkmıştır. Kurumsal firmaların sabit telefon altyapısı kullanması ulaşılabilirlik açısından önem arz etmektedir. Mobil telefonların hızı ve sabit telefonların prestijini birleştirerek, tek bir sistem sunulmasıdır. Daha iyi anlaşılabilmesi için öncelikle geleneksel santralleri inceleyelim. Geleneksel santraller, aynı sistem üzerindeki tüm telefon hatlarının birbirleriyle iletişim kurmasını sağlar. İletişim kurulurken sistemin sabit hattan çıkmasını engeller. Kurulan telefon ağı sayesinde tüm görüşmeler ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilir. Telefon santralleri sayesinde her hat için farklı bir ulaşım kodu girilerek birbirleriyle görüşme sağlayabiliyorlar. Tüm bu görüşmeler sağlanırken gizlilik arka planda tutulmaktadır. Bu da şirket bilgilerinin korunması açısından eksi oluşturmaktadır.

Gelişen teknolojiyle birlikte İP santral daha çok tercih edilmeye başlandı. Geleneksel sistemin yerini İp Pbx Santral sistemleri aldı. İp santrallerin tümü, kolay kullanımlı olmasının yanı sıra güvenlikte sağlar. Bilgisayarlarla entegre olarak aynı sistem üzerinden çalışır. Bu durum kullanımını kolaylaştırarak, maliyetleri de düşürmektedir
İp Telefon Sistemlerinin Geleneksel Sistemlerden Farkları Nelerdir?
• Geliştirilebilir ve esnektir.
• Kullanımı kolaydır ve kolay kontrol sağlanır.
• Güvenli ve geleneksel sistemlerin aksine hızlıdır.
• Kayıtlı kullanıcılar network ağ üzerinden iletişim kurar.
• Klasik sistemlerin aksine yer tasarrufu sağlar.
• Videolu görüşme, uzaktan erişim, mesajları kaydetme gibi özellikler sunar.
• Düşük maliyetle yüksek hizmet sunmasıyla tercih edilmektedir.

İp Santral Sistemleri
Uygun fiyatlı oluşu ve gizlilik prensibiyle kaliteli bir hizmet sunar. İp santral kurulumu oldukça basittir. Uzman kişiler tarafından kurulumu sağlanarak kısa sürede tamamlanır. Her gün yeni teknolojilerin üretildiği günümüzde, çağa ayak uydurmak önemlidir. Son teknoloji olan bu sistem, şirket içindeki kurumsallığın korunmasını sağlayarak, iletişim akışını kolaylaştırır. İletişim masrafları minimize edilir. Abone sayısı prosedür gerektirmeden kolaylıkla arttırabilir. Özel kablolama yapılması gerekmez, bu da görüntü kirliliğine engel olur. Mobil uygulamada da kullanılarak, ulaşım kapasitesi arttırılabilir. Yazılım tabanlı iletişim ağı sayesinde hızlı, güvenilir ve kolaylıkla kullanabilirsiniz. Sabit telefonlara bağımlılık azalarak tablet, pc, yazılım kurulu telefonlarda da kullanımı sağlanır.