fbpx

SMATV Uydu TV Sistemleri

Merkezi uydu sistemi olarak da bilinir. Birbirinden farklı uydu sinyallerini tek bir sistem altında toplayarak uzak mesafelerdeki TV’lere dağıtılması olarak tanımlanır. Farklı televizyon sinyallerinin aksine SMATV evde bulunan tüm odalara sinyal vererek TV izlemenizi sağlar. Diğer Tv sistemlerinde bu durum daha farklıdır. İkinci bir odaya yayın vermenin maliyeti olduğu gibi, evin içinden geçen kablolar durumu daha da kötüleştirir. SMATV sistemlerinde ise herhangi bir ek ücret talep edilmez. Bir odada futbol maçı izlenebilirken, arka odada takip ettiğiniz bir diziyi izleyebilirsiniz. SMATV ekran kalitesinde herhangi bir azalma ve kesintiler olmadan TV izlemenize olanak sağlar.

SMATV sistemlerinde ücretli olan kanallara da erişim sağlayabilirsiniz. Kurulması için ek bir maliyete ya da TV sistemlerine gerek kalmaz. Uydu kanalları, kablolu TV yayınları ve dilediğiniz yayınları tek bir sistem altında izlenebilir. Tüm bunlar için herhangi ek ücret ödenmez.
SMATV Uydu Sistemleri Nasıl Çalışır?
SMATV diğer TV sistemlerinden biraz daha farklı biçimde işler. 7 gün 24 saat herhangi bir kesinti olmadan izlenebilecek şekilde tasarlanır. Arıza riskleri minimumdur. Son 20 yıldır ülkemizde gittikçe yaygınlaşan bu sistem geniş bir servis ağına sahiptir. SMATV büyük oteller, toplu şekilde yaşanan konutlar gibi TV kullanım oranının yüksek olduğu yerlerde yoğun olarak tercih edilir. SMATV uydu sistemlerinde kanal aramak, yeni kanal eklemek gibi fonksiyonlar son derecede kolay. Karmaşık olmayan düzeneği ve kolay kullanımı ile yüksek tercih oranları bulunur.

Neden SMATV Uydu Sistemleri?
Günümüzde üretilen birçok televizyonda internet bağlantısı bulunmaktadır. İnternet kotası azalınca televizyondan giriş yapmak, video izlemekte zorlaşmaya başlar. SMATV uydu sistemleri sayesinde kota aşımı, hız düşümü gibi sorunlarda minimize edilir. Yüksek altyapısı sayesinde hız sorununu ortadan kaldırarak kota dostu bir tutum izler. Çanak anten, uydu gibi görsel olarak da hoş bir görüntü sergilemeyen televizyon sistemlerine bir çözüm niteliğindedir. Evinize prestij katar. Gereksiz ve dağınık kablo görünümüne bir çözüm sunar. Herhangi bir ek ücret ödemeden tüm evinizde HD yayın izlemenin keyfine doymanızı sağlar.