fbpx

X-Ray Bagaj Kontrol Cihazları

Çoğunlukla havalimanları, Avm’ler, hastaneler gibi yerlerde kullanılmaktadır. Yüksek güvenlikli koruması olan yerlerde sıklıkla tercih edilir. İzinsiz girişleri ve tehlikeli madde sokmaya çalışan kişilerin erişimi engellenir. X-ray cihazı sayesinde tehlikeleri olmadan önce saptayarak önlenmesini sağlar. Kişilerin üstünü arayan x-ray cihazı dışında bagaj kontrolleri için özel bir sistemde bulunmaktadır. Yürüyen bant üstüne koyulan çanta, bavul gibi taşınabilir eşyaların içindeki eşyalar net bir şekilde görüntülenmektedir. Tehlike arz eden bir kesici, delici eşya ya da silah bulunması durumunda güvenlik otomatik olarak uyarılarak gerekli önlemler alınır.

Yüksek güvenlik gereken yerlerde, potansiyel tehlikelerin meydana gelmeden önce engellenebilmesi için x-ray cihazları büyük önem taşır. Kolay kullanımı ve karmaşık olmayan sistemleri sayesinde hataya yer bırakmaz.
X-Ray Kontrol Cihazları Ne İşe Yarar?
X-ray cihazlarının ortalama taşıma kapasitesi 100 e 80 olarak ayarlanmaktadır. Bu ölçüye kadar olan tüm eşyaların görüntüsü kolayca alınabilmektedir. 3 boyutlu x-ray cihazları kullanılarak eşyalar tam olarak saptanabilmektedir.

Çift enerjili x-ray teknolojisi jeneratörü de içinde barındırır. Üst düzey görsel algoritma sistemleri sayesinde en gelişmiş görsel aktarımları yapmanızı sağlar. X- ray sisteminde görevli kişilerin, yanlış anlaşılmaları önlemek için çantanın içindeki eşyaları net ve tam olarak görmesi önemlidir. Algılama seviyesi yüksek x-ray cihazlarında en son teknolojiler uygulanmaktadır.

Bu sistem, güvenliği ihlal eden, izinsiz girişi sağlanmaya çalışılan eşyaları tespit ederek anında müdahale edilmesini sağlar. Parmak izi sistemi sayesinde görevli kişi x-ray cihazını aktif hale getirmeden çalışmaya başlamaz. Bu cihazın kullanımı için özel eğitim görülmesi gerekmektedir. X-ray cihazı operatörlüğü eğitimi alanlar tarafından kullanılarak, tehlike durumunda direkt müdahalesi sağlanır. Sistem ara yüzünün son teknolojilerle donatılması ile birlikte oluşabilecek hasarlar min. Edilmiştir. Cihaz bakımı düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Buna karşın cihazda ciddi bir sorun meydana gelme olasılığı son derece düşük olmaktadır.

Personellerin en hızlı ve doğru bilgileri alabilmeleri için konfigürasyon ayarları standart düzeyde eklenmiştir. Ayarlanabilir bant hızı ve hassaslık derecesi çift monitör yardımı ile kontrol edilebilmektedir.